بلاگ

نکات مهم و کاربردی در خرید پیراهن مردانه مناسب

انتخاب پیراهن با کیفیت

انتخاب پیراهنی شیک که کیفیت بالایی داشته باشد می تواند استایل و ظاهری جذاب تر بسازد. در این بخش به راهنمای انتخاب پیراهن با کیفیت می پردازیم.

– هنگام خريد لباس مردانه، دقت داشته باشيد كه لباس های با كيفيت و خوش دوخت معمولا پارچه های محكم و نرمي دارند. در واقع می توان گفت پارچه هایی كه براي دوخت پیراهن های مرغوب استفاده می شود از دو لايه تشكيل شده اند.

– نكته دوم

كه هنگام خريد پيراهن مردانه بايد به آن توجه كنيد خطوط دوخت کناری آن هاست. لباس های با كيفيت در قسمت پهلو تنها يك خط امتداد يافته دارند. اين خط ها به هر دو صورت مخفي و نامرئي دوخته شده است. در صورتي كه بيشتر پیراهن های موجود در بازار دو رديف خط دوخت در قسمت پهلو و كناري دارند.

– نكته دیگری كه هنگام خريد بايد توجه داشته باشيد، نگاه به جا دگمه های يك پيراهن است. توجه به اينكه جادگمه ای ها دست دوز باشد و کوک های دوخت آن به صورت نامنظم باشد، می تواند در خريد بهتر و با كيفيت پيراهن مردانه به شما كمك كند. همچنين انتخاب سايز مناسب يكي ديگر از مواردي است كه اهميت زیادی دارد. اگرچه بسياري از آقایان موقع خريد، اين نكته را در نظر می گیرند. با این حال نکته ای كه معمولا در انتخاب سايز مناسب مورد غفلت واقع می شود توجه به جنس پارچه و آبرفت آن است.

به عنوان مثال برخي پارچه ها مثل الياف طبيعي با یک بار شستن كمي آب می رود و ممكن است براي شما يك سايز کوچک تر و تنگ تر شود. بنابراين موقع خريد ابتدا جنس و نوع پارچه را شناسايي كنيد و با توجه به آبرفت يا عدم آبرفت سايز خود را انتخاب كنيد. در ادامه به نكاتي در خصوص انتخاب سايز مناسب می پردازیم.

هنگامي كه از يك پيراهن مردانه خوشتان می آید و به قصد خريد آن را پرو می کنید، توجه داشته باشيد كه موقع پوشيدن پيراهن تمام دگمه های آن را ببنديد. اگر بين يقه و پيراهن حدود دو الي سه انگشت فاصله بود بدانيد كه آن پيراهن سايز مناسبی دارد.

– سومين نكته

براي انتخاب سايز مناسب اين است كه بازوان خود را به سمت بالا و پايين حركت دهيد. اگر سرآستين به قدري گشاد و بلند بود كه به دور مچ شما پيچ نخورد بدانيد كه سايز پيراهن مناسب شما است.

نكته قابل توجه هنگام انتخاب پيراهن دلخواه اين است كه به راحتي بتوانيد پيراهن را تن كنيد. سر آستین ها بايد كاملا اندازه شما باشند. نه به قدري راحت كه گشاد باشد و نه به اندازه ای كه تنگ شود و اصلا نتوانيد تن كنيد. توصيه می شود قبل از خريد سر آستین های خود را اندازه بگيريد تا هنگام خريد مردد نباشيد كه آيا پيراهن اندازه شما می شود يا خير.

– هنگام پرو دقت كنيد كه پيراهن از كمر و سينه به قدري تنگ نباشد كه در تن شما جمع شود. همچنين توجه داشته باشيد پيراهن از قسمت های ذكر شده به قدري گشاد نباشد كه از قسمت كناری بتوانيد با دست بكشيد.

– به دگمه ها دقت كنيد كه سر جاي خود قرار گرفته باشند و بالاتر و پایین تر دوخته نشده باشند و جاي آن ها به اندازه ای گشاد نباشد كه بدن شما را نشان دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *